Yemek Pişirmenin Kolay Yönü Tencere Setleri

Hızlı ve yakmadan yemek pişirmek sizin de hayaliniz ise tencere setleri ile düşlerinize kavuşabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı 13.03.2024 10:24:00 0
Yemek Pişirmenin Kolay Yönü Tencere Setleri

Tencere Seti

Hızlı ve yakmadan yemek pişirmek sizin de hayaliniz ise tencere setleri ile düşlerinize kavuşabilirsiniz. Tasarımlar, ısıyı eşit ileten alüminyum gövdesi ile yiyecekleri aynı oranda pişirirken bulaşık makinesinde yıkanan yapısı sayesinde konfor sunar. Farklı renk ve tasarıma sahip tencere setleri ile şefi olduğunuzun mutfağınızın, dekorasyonunu isteklerinizle süsleyebilirsiniz.

Hızlı Pişirme Yöntemleri ile Her Tarif Çok Kolay!

Tencere seti granit modelleri, hızlı yemek pişirmenin anahtarıdır. Bu tasarımlar, granit bir kaplamaya sahip olup yiyecekleri yakmadan ve yapışmadan pişirir. Bu özellikleri ile beraber ısının eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Böylelikle yiyeceklerin her tarafı aynı oranda, çiğ kalmadan ve yanmadan kolayca pişirilir. Döküm tencere seti modellerinin kulp kısımları bakalit gibi farklı materyallerden tasarlanır. Kulp kısmında tercih edilen materyaller, ısıdan etkilenmez. Sıcaklığa bağlı olarak ısınma dolayısıyla el yanması gibi kazaların oluşmasını engelleyebilir. Tencere seti tasarımlarında kullanılan kapak detayları ürüne bağlı olarak farklılaşabilir. Bazı modellerde tercih edilen kapaklar cam iken diğerlerinde teflon ya da çelik kapak kullanılabilir. Tercih edilen cam kapaklar diğer modeller gibi ısıya karşı dayanıklıdır. Kullanım sırasında çatlama ya da kırılma gibi durumlar oluşmadan uzun süre yemek pişirmenize yardımcı olur. Siz de yanmadan ve yapışmadan yemek pişirmek istiyorsanız granit tencere seti tasarımlarına bir şans verebilirsiniz.

Yemek Pişirmenin Kolay Yönü Tencere Setleri

Yemek pişirirken saatlerce zaman harcıyor, yanmasın yapışmasın diye sürekli karıştırarak emek harcıyorsanız yanlış tencere kullanıyor olabilirsiniz. Bu problemi çözümlemek ve kolayca yemek yapabilmek adına 3'lü çelik tencere seti modellerini inceleyebilirsiniz. Bu seçenekler, üç farklı modelin bir araya getirilmesi ile oluşur. Kullanılan 3 seçenek, aynı boyutlarda olabileceği gibi farklı ebatlarda da bulunabilir. Bu sayede değişik miktarlarda yemekleri kolayca pişirmenizi sağlar. 3 farklı parçanın bir araya getirildiği tasarımlar ile beraber 2, 5 ya da 7 farklı ürünün birlikte satışa sunulduğu ürünler de vardır. Bazı modeller de tencereler ile beraber tava tasarımlarına da yer verilir. 

 

Zaman kaybetmeden yemek pişirmek istiyor buna uygun bir model arıyorsanız ise ihtiyacınız düdüklü tencere seti tasarımları olabilir. Bu modeller, basınç oluşumunu tetikleyerek yiyeceklerin pişirilme süresinin azaltılmasını sağlar. Aynı zamanda oluşturulan basınç enerjiden tasarruf yapma imkanı da sunar. Bu tasarımlarda otomatik ayar kısmı yer alır. Bu kısım, üst bölgede bulunuyor olup içeride oluşan basıncın dengelenmesini sağlar. Böylelikle yemek pişirirken basınç nedeniyle oluşan çeşitli kazaları da engellenmesine yardımcı olur.

Çizilmeyen Tencere Setleri ile Yıllara Meydan Okuyun!

Çelik tencere seti modelleri, ham maddesi sayesinde çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Çeşitli çırpma, robottan geçirme benzeri işlemler ürün içerisinde rahatça yapılabilir. Aynı zamanda bu tasarımlar yıkama sırasında da kolaylık sunar. Bazı modeller bulaşık makinesinde zahmetsiz bir şekilde temizlenebilir. Tasarımlar elde yıkmaya da uygundur. Çeşitli bulaşık deterjanları ile pratik bir şekilde temizlenir. Tencere seti fiyatları ürün özelinde belirlenir. Tencere seti içerisinde yer alan parça sayısı, üretildiği ham madde gibi özellikleri fiyat aralığının belirlenmesine yardımcı olur. 

Bakır tencere seti modelleri, pişirme sırasında sağladığı kolaylıklar ile beraber görüntüsüyle de geleneksel sunumlar yapmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda modeller yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Modeller, ısı nedeniyle deforme olmazken uzun süre yemek pişirmenize katkıda bulunur. Çizilmeyen tasarımlar ile yıllara meydan okumak istiyor, yemeklerinizi hem hızlı hem de kolay pişirmeyi amaçlıyorsanız Koçtaş tencere seti modellerine bir şans verebilirsiniz. Koçtaş web sitesinden ürünleri satın alarak kolay alışveriş olanağından da yararlanabilirsiniz.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

TANITIM YAZILARI

 


Anahtar Kelimeler: Yemek Pişirmenin Kolay Tencere Setleri
38.7° / 26.8°
 • BIST 100

  10771,36%0,29
 • DOLAR

  32,82% 0,04
 • EURO

  35,04% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2449,21% -1,62
 • Ç. ALTIN

  4004,66% 0,79