Yeniden Refah Partisi Mardin İl Başkan Yardımcısı YILDIZ?dan Kurban Bayram Mesajı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Başkan Yardımcısı YILDIZ Kurban Bayram Mesajı yayınladı.
Mardin 31.07.2020 13:21:39 1070 0

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Başkan Yardımcısı YILDIZ   Kurban Bayram Mesajı yayınladı.

 

"Mardinli hemşehrilerim başta olmak üzere Küre-i Arz üzerinde yaşayan bütün Müslümanların Kurban Bayramı'nı canı gönülden tebrik ediyor,Bayramın tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini Rabbim’den niyaz  ediyorum." dedi.

            YILDIZ, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

             Yeryüzündeki bütün Müslümanları kardeşlik bağları ile birbirine bağlayan, Cenab-ı Allah’ın bahşettiği nimetlerin kardeşler arasında paylaşılmasının ne büyük bir güzellik olduğunun en büyük ispatı olan, doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün dünyayı kaplayan bir huzur ve sevinç iklimi olan mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuştuk.

          Koronavirüs salgını ve alınan tedbirlerin belli ölçülerde devam ettiği bu günlerde, bu yaşanan sürecin, Milletimiz’i sosyal ve ekonomik açıdan son derece olumsuz bir şekilde etkilediğine yakinen şahitlik ediyoruz.Ülkemizde ekonomik ve siyasi sıkıntıların yanında,şehit cenazelerini içimiz yanarak karşılarken,İslam Alemi’nin içerisinde bulunduğu sıkıntıların, Müslümanların yaşadığı zorlukların ve acıların bu bayramda da devam ettiğini üzülerek izlerken, Vatanlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizin Akdeniz’in ve Ege’nin soğuk sularında son bulan hayatlarına, Van Gölü’nün derinliklerinde biten hayatların da eklendiğine üzülerek şahit oluyoruz.

            Bütün bu olumsuzluklara rağmen bayramlar bizlere, umutsuzluğa düşmememiz gerektiğini, her türlü zorluğun sonunda bir kolaylık geleceğini, yaşanılan sıkıntılı günlerin ardından selamete erişeceğimizi müjdeliyor.Bu müjdeye ulaşmak, bu sıkıntıları aşmak, refaha ve kurtuluşa kavuşmak sadece istemekle değil, teşhisi doğru yapmak ve doğru tedavi yöntemlerini uygulamakla mümkün olur. Sorunları aşacak, Milletimiz’i kurtuluşa ulaştıracak anlayış bizi biz yapan kendi değerlerimizde, tarihimizde ve inancımızdadır.Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, Milletimiz’in, İslam Alemi’nin ve tüm insanlığın her günü bayram günü gibi huzur ve mutluluk içerisinde yaşansın diye gayret ediyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada ‘Paylaşımda Adalet’ ve ‘Yönetimde Adalet’in hakim olması için mücadele ediyoruz.

 

            Bizi niyetimizle Rabbimiz’e, paylaşmamızla akrabalarımıza, komşularımıza ve Müslüman kardeşlerimize yakınlaştıran kurbanlarımızı Allah kabul eylesin.Bu vesileyle Milletimiz’in her bir ferdinin,yeryüzündeki tüm mazlumların, ezilenlerin, yetimlerin, kimsesizlerin bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyoruz.

 

           Cenab-ı Allah bu mübarek Kurban Bayramı’nı Milletimiz’in, İslam Alemi’nin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile eylesin, Ayasofya Camii’nde 86 yıl aradan sonra yeniden bayram namazı kılınan bu bayramı görmeyi nasip ettiği gibi, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne kavuştuğu bayramları görmeyi de nasip eylesin''Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 • BIST 100

  1.314%-0,73
 • DOLAR

  7,8803% 3,43
 • EURO

  9,3129% 3,00
 • GRAM ALTIN

  463,97% 1,12
 • Ç. ALTIN

  765,5505% 1,12
13° / 6°