MEHMET BAĞIŞ


NE OLACAK BU AMATÖR ÜN HALİ  

Pandemi nedeniyle Amatör Spora ara verilmesi, Amatör sporculara ağır darbe indirdi.


NE OLACAK BU AMATÖR ÜN HALİ  

 

Pandemi nedeniyle Amatör Spora ara verilmesi, Amatör sporculara ağır darbe indirdi.  MARDİN'DE 10 aydır 756 futbolcu teknik direktör masör malzemeci kulüp çalışanı işsiz evli olanlar evine ekmek goturemiyor çocuklarına mama alamiyorlar yazık günah 756 futbolcu antrenör malzemeci  toplam da 2500 3000 bin kişi demek ve Amatör Sporcular  10 aydır evine ekmek goturemiyor.


Amatör sporcular ciddi mağduriyet yaşamaktadır.Turkiye genelinde  282 bin 605 futbolcu sahalardan uzak kaldı.. Amatör spor kulüplerinde görev yapan antrenörler işsiz kaldı, binlerce antrenör de geçim zorluğu yaşamaktadır. Devlet büyüklerimiz amatör spor dünyasına karşı duyarsız kalmaktadır. Üst ligler oynanırken amatör sporlar görmezden gelindi. 10 aydır bekletilen ve destek verilmeyen amatör sporlar için de acilen bir düzenleme ve destek sağlanmalıdır.” 


Mardin'de işsiz kalan sporcu hoca malzemeci masör kulüp çalışanları sayısı
594 oyuncu,
81 Hoca,
54 Malzemeci Masor,
27Klüp çalışanı,
Mardinde şu an 2 Bal takımı 11 Süper Amatör ve 15  2.ci Amatör , 1.Amatörde de 1 bayan futbol takımı bulunmaktadır

 

Son dönemde corona virüsü vakalarında ve ölü sayısında yaşanan artış ikinci dalga endişelerini artırırken Amatör Sporcular da  kara kara düşünmeye başladı.bu insanlar evlerine bakmakla yükümlü olan  insanlar lütfen onlara kulak verelim....

 

 

MEHMET  BAĞIŞ