RIFAT DİREKÇİ


SEN KENDİNE İNAN ! BAŞARI PEŞİNDEN GELİR

Sevgili günlük, Nerede olursam olayım yağmur peşimde,yağdıkça yağıyor.Yağmurun küçücük damlaları içinde saklanan ilham perileri aklıma düştüğünden mi ....


SEN KENDİNE İNAN ! BAŞARI PEŞİNDEN GELİR 

 

 

Sevgili günlük, Nerede olursam olayım yağmur peşimde,yağdıkça yağıyor.Yağmurun küçücük damlaları içinde saklanan ilham perileri aklıma düştüğünden mi ,yağmur sonrası toprak kokusunu sevdiğimden mi benimle geliyor? Kim bilir? YKS Sorusu: Bu parçada aşağıdaki ses olaylarından hangisi yoktur? … 

 

-Sevgili gençler kıymetli YKS (ünüversite ) adayları bu haftasonunda 8-9 Haziran günlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı yapılacak. Liseden sonra başvuru yapılarak giriş yapılan bir sınav. Bir önceki yıldan bu gün ve tarihe kadar 3 milyondan fazla kişi sınava girmek için azami seviyede çalışta . Tabii ki her adayın bir hedefi ve bir üniversite kazanma hayali mutlaka vardır. Gayret,azim ve sabırla bir uzun maraton sonunda iki günlük bir bilgi ve genel kültür yetenek sınavına girecek.Her bir aday 11 ay veya daha az zaman içinde sınav için hazırlık yapmıştır.

 

Her birimizin imkanları ve zamanı farklı olsa bile bizler eşit sorulara doğru cevapları bulmaya çalışacağız. Ülkemizde ÖSYM ve YÖK tarafından hazırlanan bu sınav ve yerleştirme programı yürütülmektedir. Ülke genelinde 2023 yılda 3 milyondan fazla aday sınavlarda ter döktü. Bu yıl içinde bu rakamların üstünde olması bekleniyor.Ayrıca Mardin’de YKS sınavına girecek olan 50 binden fazla aday sınava girecek.Midyat ‘ta ise ilk kez YKS sınavı 2021 ‘de yapıldı.

 

Bu yılda hayırlısı ile yeni ve tekrardan 10 binlerce aday sınavda ter dökecek. “ Sınav için gergin,kaygılı veya aşırı heyecanlı olan adaylara şunu söylemek istiyorum bakın siz yalnız değilsiniz .Kocaman bir aileniz vede sizler için dualarını esirgemeyen değerli ebeveynleriniz var. Sizlerin hayallerininin gerçekleşmesi,hedeflerinize ulaşmanız için ellerinden gelen gayreti göstermektedir.” Sizlerde bu güne kadar binbir zahmetle sınav için hazırlık yaptınız.O gün için pozitif bir ruh hali içinde umutlu bir şekilde sınav alanına gitmeye gayret edin.

 

Bu sınavın sonucu ne olursa olsun sizleri hedef ve hayallerinizden vazgeçirmesin ,asla pes etmeyin sizler kendinize inandığınızda başarı peşinizden gelir ve sizin tarafta yer alır. Sınav sonrasında hayata kaldığınız yerden en güzel ve zinde bir şekilde devam edin. Midyat’ımızda Sahaflar çarşımız yok ama Koyumcular çarşımız var .Gençler Sahaflar ve Kütüphaneler en çok uğradığınız yerler olsun.Selam ve Sevgilerimle İki günlük sınavınızda başarılar diliyorum.#YKS 2024 Gelecekleri ve akademik başarı için YKS'ye girecek gençlerimize ve tüm adaylara sınavda başarılar diliyorum. 

 

Rıfat Direkçi 

 

Not: Cevap:Ünlü daralması yoktur.